firma rehberi
SEVGİ AİKİDO SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ
SEVGİ AİKİDO SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ
Sevgi Aikido Spor Kulübü 21 Aralık 2002?de Sarayardı Caddesi, Acıbadem?de açılmıştır. Dojo adlı tesis, yaklaşık 250 m2?lik bi alanda, Japon ve Amerikan sistemlerini esas alan uluslararası standartlara uygun olarak yapılmıştır.
Firma Hakkında

Çocuklarınızın Aikido İle Uğraşması İçin On İyi Neden
Büyükler dinlenmek, iç huzurlarını sağlamak ya da kendilerini korumak için aikido yaparlar. Ancak bu tip fikirler çocukların akıllarına bile gelmeyen şeylerdir. Peki o zaman neden aikido çocuklar için iyi bir öneridir? Hayatlarına ne katar?
• Aikido agresif olmayan bir sanattır. Peki bu ne demektir? Bu şu demektir, aikido yaparken durup dururken kavga başlatamazsınız, sadece bir kavgayı sonlandırabilirsiniz. Aikido çocukları “Power Ranger Sendromu”ndan, dolayısıyla kavga, dövüş ve tekmelerden uzak tutar. Aikido teknikleri başka biri kuralları yıktığında başlar.
• Aikido çocuklara sakin olmayı öğretir. Elbette çocuklar her zaman sakin olamazlar ama aikido onlara bu şansı verir. Eğer okulda kıpırdamadan durmaları, bir ödeve odaklanmaları gerekirse aikido bunu tam olarak nasıl yapacaklarını öğretir.
• Aikido pratik bir şekilde kendini korumayı öğretir.
• Aikido pozitif bir dünyaya bakışı öğretir. Bir şey yaratmak isteyenlerin dünyaya uyumla bakması gerektiğini gösterir. Eğer belaya yol açarsan kaybedeceğini, ama aklın doğru yoldaysa dünyanın senin ellerinde olduğunu öğretir.
• Aikido hayatı basit bir şekilde algılamayı öğretir.
• Aikido çocuğa okulda yardımcı olur. Bilgilerin daha kolay abzorbe olmasını, daha açık ve net biçimde düşünmeyi sağlar.
• Başka sporlarda başarıya yardım eder.
• Herkes aikido yapabilir, atletik bir beden gerektirmez. Aikidoda başarının anahtarı iyi bir gözlem, dikkat ve pozitif bir bakış açısıdır. Çocuklarımıza bundan daha iyi bir ders verebilir miyiz?
Aikido küçük çocuklar için de uygundur. Hatta, küçücük çocukların kocaman büyükleri nasıl da yere devirdiğini görüp şaşırabilirsiniz. Aikido için kilo, boy önemli değildir.
Firma İletişim Bilgileri
il/ilçe: İSTANBUL / Kadıköy
AdresSarayardı Caddesi Çakmak İş Merkezi No: 82 - 2A Acıbadem - Kadıköy / İSTANBUL
Yetkili: AYŞE SEVGİ AKSOY
TEL-1:0553 908 87 00
TEL-2:0216 418 21 48
Web Adresi: http://www.sevgiaikido.org.tr
E-posta adresi: sevgiaikido@gmail.com
Harita :
Sektör Grubu:
© 2013-2018 www.firmaTacir.com | info@beduh.com